09125261279

مقاله

۲۹ تیر ۱۴۰۲

چیدمان کابینت آشپزخانه و انواع آن

اگر در حال بازسازی آشپزخانه یا طراحی کابینت آشپزخانه جدید هستید، اولین کار شما انتخاب نوع چیدمان کابینت است. آیا آشپزخانه ای با ورودی باز می خواهید یا بسته؟ آیا چیدمانی استاندارد که به بهترین وجه با سبک آشپزی شما مطابقت دارد با مناطق کاری آماده سازی برای شما کارآمدتر است؟ یا می خواهید کابینتی با فضای ذخیره سازی بیشتر در اختیار داشته باشید؟ فقط شما می توانید به این سوالات پاسخ دهید، اما یک چیز واضح است: چیدمان کابینت شما نحوه فعالیت شما را در آشپزخانه را تعیین می کند. در طراحی کابینت سه ​نوع چیدمان  متداول وجود دارد. در اینجا آنها را به شما معرفی میکنیم و معایب و مزایای آنها را متذکر می شویم.

چیدمان کابینت آشپزخانه U شکل

این نوع چیدمان کابینت بیشتر در خانه های قدیمی و مسکونی کوچکتر (مانند آپارتمان ها و خانه های شهری) رایج است، اما می توانید آنها را در ساختمان های مدرن نیز پیدا کنید.

 آشپزخانه های یو شکل از سه دیوار یا بخش کابینت استفاده می کنند، بنابراین احتمالاً فضای ذخیره سازی خوبی نسبت به چیدمان های دیگر کابینت خواهید داشت. از آنجایی که وسایل شما به هم نزدیک‌تر هستند (مخصوصا در آشپزخانه‌های کوچکتر)، لازم نیست برای فعالیت های روزانه خود فعالیت حرکتی زیادی انجام دهید البته در صورت چیدمان درست کابینت ها. اما در آشپزخانه های یو شکل افراد اغلب به دلیل نزدیک بودن وسایل به یکدیگر احساس آشفتگی می کنند. در نتیجه، ممکن است در حین آماده‌سازی غذا، فضای کافی برای کار کردن نداشته باشید و پخت و پز ممکن است یک فرآیند لذت بخش برای شما نباشد.

همچنین دسترسی به کابینت های گوشه همیشه آسان نیست و در صورت کوچک بودن فضای آشپزخانه باید قید جزیره را بزنید. البته در آشپزخانه های یو شکل که  به اندازه کافی بزرگ هستند و می توانند میزبان یک جزیره باشند شما هم میتوانید یک فضای ذخیره سازی فوق العاده داشته باشید هم یک آشپزخانه جذاب.

شما میتوانید مقاله کابینت آشپزخانه یو شکل را بخوانید.

چیدمان کابینت یو شکل
آشپزخانه های یو شکل از سه دیوار یا بخش کابینت استفاده می کنند، بنابراین احتمالاً فضای ذخیره سازی خوبی نسبت به چیدمان های دیگر خواهید داشت.

چیدمان کابینت آشپزخانه L شکل

این نوع چیدمان کابینت آشپزخانه از دو دیوار یا بخش کابینت استفاده می کند که یک ال را تشکیل می دهد و معمولاً یک جزیره در وسط دارند.

آشپزخانه ال شکل، تجربه کامل آشپزی با مفهوم باز را ارائه می دهند. فضای آشپزخانه ال شکل برای سرگرمی و معاشرت ایده آل هستند و می توانند آشپزخانه شما را به مرکز واقعی خانه تبدیل کنند.

اگر چیدمان کابینت ها را به صورت درست در نظر بگیریم، آشپزخانه های ال شکل به دلیل جادار بودن، بهترین نوع چیدمان برای داشتن جزیره هستند. آنها دارای پیشخوان و فضای ذخیره سازی کافی هستند وقتی که دارای یک جزیره باشند. اما از معایب این چیدمان کابینت میتوان به این نکته اشاره کرد که شما تقریبا همیشه به یک جزیره نیاز دارید تا مطمئن شوید که فضای کاری کافی دارید. این هزینه  ممکن است با بودجه شما مطابقت نداشته باشد. ممکن است یک جزیره با سبک آشپزی شما هم مناسب نباشد. در حالی که برخی از صاحبان خانه ها ازداشتن یک جزیره استقبال می کنند، برخی دیگر از حرکت در اطراف یک جزیره خسته می شوند.

شما میتوانید مقاله کابینت آشپزخانه ال شکل را بخوانید.

چیدمان کابینت
این نوع چیدمان کابینت آشپزخانه از دو دیوار یا بخش کابینت استفاده می کند که یک ال را تشکیل می دهد.

آشپزخانه خطی

این نوع چیدمان دارای یک گذرگاه بین دو بخش کابینت است. این بخش ها ممکن است از دیوارهای بسته، دیوارهای نیمه باز یا یک جزیره تشکیل شده باشند.

این نوع چینش کابینت مناطق پخت و پز کارآمد را ایجاد می کند. همچنین لوازم شما سازماندهی شده و به راحتی قابل دسترسی هستند. این چیدمان تطبیق پذیری و کارآمدی را به صاحبان خانه ارائه می دهند. همچنین می تواند باعث شود از فضای محدودی که در اختیار دارید بهترین استفاده را بکنید یا در استفاده از فضا صرفه جویی نمایید. آشپزخانه های خطی کوچکتر هستند درنتیجه شما لازم نیست برای کابینت ها، هزینه گزافی کنید و همچنین زمان زیادی را صرف تمیز کردن نخواهید کرد. کابینت کاملاً کاربردی و در دسترس هستند.

از طرف دیگر، اندازه کوچکتر می تواند یک نقطه ضعف باشد. اگر می‌خواهید یک آشپزخانه بزرگ با فضای ذخیره‌سازی و پیشخوان کافی داشته باشید، این نوع چیدمان برای شما مناسب نیست. بویژه کابینت های دیواری در این چینش محدود هستند. مدرن ترین نوع این چیدمان دارای یک دیوار و یک جزیره است.

شما میتوانید مقاله چیدمان خطی کابینت آشپزخانه(تک دیواره) را بخوانید.

کابینت خطی
چیدمان خطی کابینت مناطق پخت و پز کارآمد را ایجاد می کند. لوازم شما سازماندهی شده و به راحتی قابل دسترسی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *