09125261279

مقاله

۲۰ مهر ۱۴۰۲

سازماندهی آشپزخانه کوچک

برخلاف آنچه ممکن است فکر کنید، برای داشتن یک آشپزخانه سازمان یافته که پخت و پز در آن لذت بخش است، نیازی به هکتارها فضای پیشخوان یا ده ها کشو و کابینت ندارید. این راه‌های آسان را برای سازماندهی به آشپزخانه کوچک خود بررسی کنید.

تخصیص کابینت های ذخیره‌سازی

اگر به وسایل آشپزخانه با کاربردهای متفاوت یک کابینت مخصوص اختصاص دهید به هم ریختگی آشپزخانه می‌تواند به راحتی جمع شود. بنابراین منطقی است برای سازماندهی به آشپزخانه به کابینت های مختلف یک هدف خاص اختصاص دهید و به آن پایبند باشید. هر چند وقت، چند دقیقه را به بازگرداندن وسایل و ظروف سرگردان یا درب قابلمه ها به کابینت هایشان و پاک کردن ادویه جات ریخته شده اختصاص دهید.

تخصیص کابینت های ذخیره‌سازی
منطقی است برای سازماندهی به آشپزخانه به کابینت های مختلف یک هدف خاص اختصاص دهید و به آن پایبند باشید.

برای سازماندهی به آشپزخانه کوچک ظروف اضافی را حذف کنید

اگر آشپزخانه شما واقعا کوچک است، برای سازماندهی به آن به حذف یا انتقال لوازم اضافی خود فکر کنید. اگر یک خانواده دو نفره هستید نیازی نیست تمام ظروف مورد نیاز خود برای یک مهمانی پر جمعیت را که چند بار در سال اتفاق می افتد را در کابینت آشپزخانه کوچک خود نگهداری کنید. انتقال وسایل اضافی میتواند فضای قابل توجهی از کابینت شما را آزاد کند. این امر به سازماندهی آشپزخانه کوچک کمک شایانی میکند.

برای سازماندهی به آشپزخانه کوچک ظروف اضافی را حذف کنید.
انتقال وسایل اضافی میتواند فضای قابل توجهی از کابینت شما را آزاد کند.

کابینت قدی

برای سازماندهی به آشپزخانه کوچک از هر سانت اضافی در صورت امکان استفاده کنید. هنگام طراحی کابینت آشپزخانه خود فضایی برای کابینت های قدی اختصاص دهید. از کابینت های قدی میتوان برای نگهداری وسایل پرکاربرد استفاده نمود. همچنین فضای مناسبی برای ذخیره سازی به شما میدهند.

کابینت قدی
هنگام طراحی کابینت آشپزخانه خود فضایی برای کابینت های قدی اختصاص دهید.

از دستگیره مخفی استفاده کنید

اگر در حال انتخاب کابینت جدید برای آشپزخانه جمع و جور خود هستید این نکته را در نظر بگیرید. کابینت‌های بسیار ساده و بدون دستگیره(دستگیره مخفی) در رنگ‌های روشن، آرامش بخش هستند و حس نظم بصری را القا می‌کنند. همچنین تلاش نمایید از هود مخفی استفاده کنید.

برای سازماندهی به آشپزخانه کوچک از دستگیره مخفی استفاده کنید.

بهینه سازی کابینت کنج برای سازماندهی به آشپزخانه

برای سازماندهی آشپزخانه کوچک، استفاده از فضای کابینت های گوشه و کنج بسیار مهم است. فضای نامناسب در کابینت‌های زمینی گوشه را با استفاده از کابینت های مخصوص این فضا یا اکسسوری ها بهینه کنید.

شما میتوانید مقاله بهینه سازی کابینت های کنج آشپزخانه را بخوانید.

بهینه سازی کابینت کنج برای سازماندهی به آشپزخانه

سازماندهی در داخل

ممکن است بیهوده به نظر برسد، اما اغلب چیزی که یک آشپزخانه کوچک یا بزرگ را سازماندهی می کند نحوه چیدمان داخل کابینت ها است. تقسیم‌کننده‌های کابینت و کشو ها و سایر مکان های ذخیره‌سازی کلید حفظ نظم هستند. نحوه چیدمان داخل کابینت ها اغلب یک مسأله شخصی است. بر اساس سبک و سلیقه خودتان به بهترین شکل ممکن داخل کابینت ها را چیدمان کنید. اما از آشفته کردن و تلنبار کردن اجناس داخل کابینت خودداری کنید.

سازماندهی در داخل
اغلب چیزی که یک آشپزخانه کوچک یا بزرگ را سازماندهی می کند نحوه چیدمان داخل کابینت ها است.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی و رایگان میتوانید با شماره 09125261279 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *