09125261279

مقاله

۰۲ مهر ۱۴۰۲

سبک های محبوب درب کابینت

سبک درب کابینت شما می تواند یکی از مهم ترین عوامل در طراحی جدید کابینت آشپزخانه شما باشد. درب های کابینت نه تنها یکی از قابل مشاهده ترین عناصر طراحی در کابینت آشپزخانه هستند، بلکه می توانند یکی از گران ترین ها نیز باشند. از پیچیده تا ساده، یک سبک درب برای هر طرح کابینت وجود دارد. به برخی از سبک‌های شناخته شده‌تر در اینجا نگاهی بیندازید و ببینید کدام یک برای سبک خانه و بودجه شما مناسب است.

1-درب کابینت شیکر

درب کابینت به سبک شیکر رایج ترین سبک در آشپزخانه های امروزی است که می توان آنها را در دسته کابینت های نئوکلاسیک و کلاسیک قرار داد.

درب شیکر نام خود را از سبک متمایز مبلمان شیکر گرفته است که از خطوط ساده استفاده می کند و بر کاربردی بودن تأکید دارد.درب های شیکر به این دلیل محبوب شدند که سبک ساده آنها تقریباً با هر نوع دکوراسیونی  از کلاسیک تا مدرن همخوانی دارند. این سبک کلاسیک بسته به متریال مورد استفاده می تواند دارای قیمت های مختلفی باشد. متریال آنها می تواند شامل چوب، ام دی اف، روکش و رنگ باشد که بودجه شما در تعیین متریال تعیین کننده خواهد بود.

درب کابینت به سبک شیکر رایج ترین سبک در آشپزخانه های امروزی است.
درب های شیکر به این دلیل محبوب شدند که سبک ساده آنها تقریباً با هر نوع دکوراسیونی از کلاسیک تا مدرن همخوانی دارند.

2-درب کابینت تخت(فلت)

درب کابینت تخت، ساده اما شیک هستند. اکثرا از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه می باشند. خطوط و طراحی های صورت گرفته بر روی این درب ها، آنها را برای فضاهای داخلی نیمه معاصر و مدرن مناسب می کند.این درب ها تنوع رنگ و طرح بیشتری را ارائه می دهند و همانطور که گفته شد از لحاظ قیمتی مقرون به صرفه هستند. درب های هایگلاس، ملامینه، پلی گلاس و … در این دسته قرار می گیرند که عموما آنها را به نام کابینت ام دی اف می شناسند.

درب کابینت تخت، ساده اما شیک هستند.
خطوط و طراحی های صورت گرفته بر روی این درب ها، آنها را برای فضاهای داخلی نیمه معاصر و مدرن مناسب می کند.

3-درب ممبران

این درب ها از ام دی اف ساخته می شوند. ام دی اف خام همراه با یک پوشش پلاستیکی در معرض حرارت شدید قرار می گیرد تا یک مهر و موم غیر قابل نفوذ ایجاد کند. کابینت های ممبران بادوام و مقرون به صرفه هستند. همچنین آنها اکثرا در رنگ ها و طرح های شبیه به چوب عرضه می شوند. کابینت هایی که از این درب ها استفاده می کنند در دسته کلاسیک قرار می گیرند. درب کابینت های ممبران بادوام هستند اما ترمیم هر گونه آسیب به آن ها نیز بسیار دشوار است. برخی از رنگ های روشن تر نیز در اثر نور خورشید و گرما به مرور زمان زرد می شوند. توجه به این نکته کاملا ضروری است که کیفیت به کار رفته در متریال این درب ها( چسب، روکش، ام دی اف) در کیفیت نهایی این درب ها موثر است.

درب ممبران

در صورت نیاز میتوانید با شماره 77650164-021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *