09125261279

مقاله

۰۳ مهر ۱۴۰۲

سینک آشپزخانه را کجا باید گذاشت؟

برای پیدا کردن سینک آشپزخانه رویایی خود، احتمالاً زمان زیادی را صرف مرور عکس های سینک آشپزخانه خواهید کرد اما فراموش نکنید که باید به این موضوع هم توجه کنید که سینک ظرفشویی شما در کجای آشپزخانه شما قرار خواهد گرفت.

اگر در حال بازسازی کابینت یک آشپزخانه  با بودجه کم هستید، ممکن است لازم باشد آن را در جایی که هست قرار دهید. اما اگر می‌توانید و بودجه و شرایط اجازه می دهد، در نظر بگیرید که می‌خواهید در حین کار با سینک آشپزخانه کجا بایستید، همچنین در نظر داشته باشید که چه وسایل یا عناصر دیگری باید در نزدیکی آن باشند. در اینجا شش نکته کوتاه وجود دارد که به شما کمک می کند بهترین مکان را برای سینک آشپزخانه را پیدا کنید.

1-از لوله کشی موجود برای جانمایی سینک آشپزخانه استفاده کنید

اگر در حال انجام یک نوسازی کم هزینه هستید یا صرفاً به دنبال کابینتی هستید که بتوانید هزینه ها را کاهش دهید تا حد امکان از لوله کشی موجود خود استفاده مجدد کنید. اگر چیدمان کابینت آشپزخانه شما واقعاً ناکارآمد است، ممکن است این حالت گزینه مناسبی نباشد اما به خاطر داشته باشید جابجایی لوله ها هزینه اضافه برای شما خواهد داشت.

از لوله کشی موجود برای جانمایی سینک آشپزخانه استفاده کنید.

2-به خود نگاه کنید

اگر کابینت آشپزخانه شما بخشی از یک پروژه ساخت و ساز جدید است، یا نمی توانید یا تمایلی به نگه داشتن سینک در جایی که هست ندارید، به خودتان لطف کنید و فضایی را به سینک آشپزخانه اختصاص دهید که با معیار و سلیقه شما سازگار است. من طرفدار شستن ظروف با دست نیستم اما اگر فضایی مناسب برای این کار داشته باشم با کمال میل این کار را انجام می دهم.

شما میتوانید مقاله اندازه سینک آشپزخانه و نحوه انتخاب آن را بخوانید.

فضایی را به سینک آشپزخانه اختصاص دهید که با معیار و سلیقه شما سازگار است.
به خودتان لطف کنید و فضایی را به سینک اختصاص دهید که با معیار و سلیقه شما سازگار است.

3-به نورپردازی فکر کنید

هنگام کار در آشپزخانه به نور زیادی نیاز دارید و این به ویژه در هنگام کار با سینک ظرفشویی لازم است. نور طبیعی از یک پنجره بزرگ  در طول روز فوق‌العاده است اما مطمئن شوید که نور کافی در بالا و اطراف سینک را در شب نیز دارید تا با خیال راحت محل کار خود را روشن کنید.

شما میتوانید مقاله نورپردازی پیشخوان کابینت آشپزخانه را بخوانید.

سینک آشپزخانه

4-ماشین ظرفشویی را کنار سینک آشپزخانه خود داشته باشید

مطمئناً دوست دارید ماشین ظرفشویی و سینک شما در کنار یکدیگر باشند. این کار بارگیری ماشین ظرفشویی را آسان تر و کارآمدتر می کند. شما می توانید بشقاب های خود را قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی در سینک بشویید. همچنین زمانی که در حال خالی کردن ماشین ظرفشویی هستید و نیاز دارید هر آبی که روی ظروف شما جمع شده است را بیرون بریزید سینک به کمک شما می آید.

مطمئناً دوست دارید ماشین ظرفشویی و سینک آشپزخانه شما در کنار یکدیگر باشند.
جانمایی ماشین ظرفشویی در کنار سینک بارگیری ماشین ظرفشویی را آسان تر و کارآمدتر می کند.

5-مناطق کاری فراموش نشود

هنگام طراحی کابینت های خود، در اطراف سینک آشپزخانه حتما مناطقی را برای کار و فعالیت در نظر بگیرید. حداقل در یک سمت سینک فضای مناسبی از صفحه کابینت را برای خود نگه دارید. این موضوع بسیار مهم است.

مناطق کاری فراموش نشود
حداقل در یک سمت سینک فضای مناسبی از صفحه کابینت را برای خود نگه دارید.

6-ارتباط خود را حفظ کنید

اگر آشپزخانه شما اوپن است به شما توصیه می کنم سینک را در فضایی قرار دهید که هنگام استفاده از آن مجبور نباشید پشت خود را به دیگر اعضای خانواده یا مهمانان بکنید. این موضوع به شما اجازه می دهد تا  در حالی که هنوز با مهمانان صحبت می کنید یا مراقب بچه ها هستید از سینک خود استفاده نمایید.

ارتباط خود را حفظ کنید.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان میتوانید با شماره 77650164-021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *