09125261279

مقاله

۲۴ شهریور ۱۴۰۲

کابینت کارآمد و پنج ویژگی ضروری

تصمیمات بی‌شماری برای طراحی کابینت کارآمد آشپزخانه گرفته می‌شود اما چند ویژگی ضروری را به طور ویژه  باید در نظر گرفت و هنگام طراحی کابینت به این قسمت ها توجه کافی داشت.

1-کابینت کارآمد و فضای ذخیره سازی مناسب و کافی

کابینت های آشپزخانه شما بخش عمده ای از آنچه که در آشپزخانه می بینید را تشکیل می دهد، بنابراین انتخاب رنگ و سبک کابینت شما یک تصمیم مهم است. اما اجزای داخل کابینت نیز به همان اندازه مهم هستند. فضای کافی کابینت شما مشخص می کند که آشپزخانه شما چقدر کاربردی است.

وقتی در حال پختن  غذا هستید، کمتر به ظاهر کابینت‌هایتان اهمیت می‌دهید و بیشتر به سهولت استفاده از ادویه‌ها، قابلمه‌ها و سایر لوازم مناسب اهمیت می‌دهید. یک طراح کابینت آشپزخانه اغلب فهرستی از تمام ظروف در آشپزخانه شما تهیه می کند تا فضای کافی و مناسب را برای شما ایجاد کند و به طور کارآمدی وسایل شما را سازماندهی می کند. در حالی که شیک بودن کابینت های آشپزخانه مهم هستند و یکی از مبانی اصلی در طراحی کابینت می باشد اما  فضای کافی برای داشتن یک آشپزخانه و کابینت کارآمد غیر به هم ریخته و سازماندهی شده حیاتی است.

شما میتوانید مقاله بهینه سازی کابینت های کنج آشپزخانه را بخوانید.

کابینت کارآمد آسایش را فراهم میکند.
فضای کافی کابینت شما مشخص می کند که آشپزخانه شما چقدر کارآمد است.

2-سینک

سینک آشپزخانه یکی از قسمت هایی است که همیشه شاهد فعالیت های زیادی است. بنابراین منطقی است که برای طراحی قسمت سینک و انتخاب اجزای آن کمی تلاش کنیم. این روزها بسیاری از تولیدکنندگان سینک طرح های متنوعی را ارائه می دهند. شما باید در انتخاب سینک ابتدا بر مبنای سبک کاری و فعالیتتان روی کارآمد بودن آن تمرکز کنید و سپس به دنبال تهیه سینکی زیبا و شکیل بر اساس ویژگی های مدنظرتان باشید. اگر بگویم سینک ها تغییر دهنده بازی هستند اغراق نکرده ام.

شما میتوانید مقاله سینک آشپزخانه و چهار نکته برای انتخاب مناسب را بخوانید.

سینک کابینت کارآمد
اگر بگویم سینک ها تغییر دهنده بازی هستند اغراق نکرده ام.

3-نور پردازی اصولی

یک آشپزخانه نیاز به انواع مختلف نورپردازی دارد. آشپزی، خرد کردن سبزیجات،  شستن ظروف، گپ زدن با دوستان، انجام تکالیف، نمایش وسایل کلکسیونی و … همه اینها به یک منبع نور خاص نیاز دارند. من توصیه می‌کنم  از انواع نور در آشپزخانه  خود استفاده کنید. منظور از انواع نور، نور محیطی، نور متمرکز و نور دکوری می باشد. تأمین این نورها ممکن است بوسیله چراغ‌های سقفی فرورفته برای نور محیط، چراغ های زیر کابینتی برای روشن کردن مکان‌های کاری مهم مانند سینک و محدوده آن، چراغ‌های آویز برای روشن کردن جزیره یا کانتر و پنجره‌هایی برای ورود نور طبیعی در طول روز باشد.

شما میتوانید مقاله نور آشپزخانه ایده آل و مدرن را بخوانید.

نورپردازی اصولی آشپزخانه
من توصیه می‌کنم از انواع نور در آشپزخانه خود استفاده کنید.

4-جزیره یک کابینت کارآمد است

هیچکس نمی تواند منکر مزیت جزیره آشپزخانه باشد. اگر ابعاد و فضای آشپرخانه اجازه بدهد داشتن یک جزیره در آشپزخانه حقیقتا ضروری است.

شما میتوانید مقاله برای یک جزیره آشپزخانه چقدر فضا نیاز دارید؟ را بخوانید.

خیلی از افراد تصور می کنند جزیره صرفا جهت زیباسازی فضای آشپزخانه کاربرد دارد در حالی که خدماتی که یک جزیره آشپزخانه ارائه می دهد یک طومار است. در واقع جزیره، کابینت کارآمد آشپزخانه شما است. خدمات یک جزیره شامل یک میز کاری فوق العاده،  فضای ذخیره سازی عالی، مکانی برای مکالمه و معاشرت،انجام تکالیف بچه ها،صرف وعده های غذایی و یک استراحتگاه دلچسب می باشد. یک جزیره آشپزخانه به صاحب خانه فضایی انعطاف‌پذیر برای غذاخوری، سرگرمی یا آشپزی می‌دهد.

شما میتوانید مقاله چیدمان جزیره آشپزخانه را مطابق با نیازهای خانواده خود برنامه ریزی کنید را بخوانید.

کابینت جزیره آشپزخانه
خدماتی که یک جزیره آشپزخانه ارائه می دهد یک طومار است.

5-وسایل آشپزی با کیفیت

آشپزخانه کانونی برای پخت و پز است. اجاق گاز و فر  مهمترین جزء برای پخت و پز غذا خواهد بود. عملکرد وسایل آشپزی بر کیفیت وعده های غذایی شما تأثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می‌کنم  هنگام انتخاب وسایل آشپزی، در کیفیت آنها  صرفه‌جویی نکنید. داشتن یک اجاق گاز خوب حیاتی است. همچنین باید برای فضایی که در طراحی کابینت آشپزخانه برای قرار دادن اجاق گاز و محل آماده سازی غذا در نظر می گیرید برنامه ریزی دقیقی نمایید و برای طراحی آن وقت بیشتری بگذارید تا آشپزخانه و کابینت کارآمد داشته باشید.

وسایل آشپزی با کیفیت
هنگام انتخاب وسایل آشپزی، در کیفیت آنها صرفه‌جویی نکنید.

در صورت نیاز جهت مشاوره رایگان با شماره 77650164-021 تماس حاصل فرمایید.

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *