09125261279

مقاله

۱۱ مهر ۱۴۰۲

پیکربندی سینک آشپزخانه و انواع آن

پیکربندی سینک آشپزخانه شما تا حدی یک مسئله زیبایی شناختی است. برای مثال برخی افراد خطوط ساده و تمیز یک سینک ظرفشویی را ترجیح می دهند در حالیکه برخی دیگر یک فضای کاری پویاتر را دوست دارند. اما باید هنگام خرید یک سینک نحوه استفاده از سینک آشپزخانه خود را نیز در نظر بگیرید. سبک آشپزی و نظافت شما و همچنین فضا و بودجه شما در نهایت تعیین می کند که پیکربندی سینک آشپزخانه شما چگونه باشد.

سینک های سه لگن معمولاً قیمت بالاتری نسبت به همتایان یک یا دو کاسه ای خود دارند. اما محدوده قیمت سینک های یک و دو لگن تقریباً مشابه است. برای آشنایی با گزینه های مختلف پیکربندی کاسه سینک، ادامه مطلب را بخوانید.

پیکربندی سینک یک کاسه

اولین سینک های تولید انبوه تک کاسه ای بودند. اگرچه پس از معرفی مدل های دو و سه کاسه ای مورد توجه قرار نگرفتند، اما اخیراً به دلیل محبوبیت سینک های بزرگ به بازار بازگشته اند.

نقطه ضعف آشکار و بدیهی سینک تک کاسه ای این است که به طور همزمان نمیتوان چند کار را در آن انجام داد. برای کسانی که عمدتاً ظروف خود را با دست می‌شویند، شستن، آبکشی، و خشک کردن ظروف تنها با یک کاسه سینک در دست آسان نیست. نکته منفی دیگر این است که برای دو نفر استفاده همزمان از یک سینک تک کاسه ای برای دو کار مختلف دشوارتر است.

بنابراین، پیکربندی سینک آشپزخانه تک کاسه ای برای کسانی که به طور مرتب وسایل بزرگی برای شستن دارند و به محدودیت عدم امکان انجام چندین کار به طور همزمان در سینک اهمیتی نمی دهند، بهترین است.

پیکربندی سینک یک کاسه
نقطه ضعف آشکار و بدیهی سینک تک کاسه ای این است که به طور همزمان نمیتوان چند کار را در آن انجام داد.

پیکربندی سینک دو کاسه ای

محبوب ترین پیکربندی سینک آشپزخانه، سینک دو لگن است. انتخاب خوبی برای کسانی است که ظرف های خود را با دست می شویند یا باید بتوانند همزمان بیش از یک کار را در سینک انجام دهند.

یکی از نکات منفی سینک دو کاسه ای این است که هیچ یک از کاسه ها خیلی بزرگ نیستند. این باعث می شود شستن وسایل بزرگ ناخوشایند باشد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید سطح سینک را کمی بیشتر کنید و همچنان انعطاف‌پذیری یک سینک دو لگن را داشته باشید، انتخاب سینک‌هایی است که کاسه های نابرابر دارد: یکی بزرگ‌تر و دیگری کوچک‌تر. اغلب کاسه کوچکتر نیز کم عمق تر است، این به شما فضای بیشتری در کابینت زیر سینک می دهد. اگر ویژگی های چند کاره یک سینک دو کاسه را ترجیح می دهید اما به کاسه های بزرگتر نیاز دارید، گزینه های خود را در سینک های دو کاسه ای بسیار عریض بررسی کنید.

شما میتوانید مقاله عمق سینک آشپزخانه و نحوه انتخاب آن را بخوانید.

پیکربندی سینک آشپزخانه دو کاسه ای
محبوب ترین پیکربندی سینک آشپزخانه، سینک دو لگن است.

سینی ظرفشویی سه کاسه ای

با سینک َسه کاسه ای، می توانید ظروف خود را بشویید و آبکشی کنید و همچنان یک سینک دیگر برای کارهای دیگر داشته باشید. البته این زیبایی و کارآمدی مقدار زیادی از فضای شما را اشغال می کند، زیرا شما مقدار زیادی از فضای قابل استفاده کابینت پایه را برای قرار دادن چنین سینک گسترده و لوله کشی آن از دست می دهید. سینک ظرفشویی سه کاسه ای برای آشپزخانه ای با اندازه سخاوتمندانه و بزرگ که ممکن است بیش از یک آشپز در حال آماده کردن غذا باشند، بهترین است.

شما میتوانید مقاله اندازه سینک آشپزخانه و نحوه انتخاب آن را بخوانید.

سینی ظرفشویی سه لگن
سینک ظرفشویی سه کاسه ای برای آشپزخانه ای با اندازه سخاوتمندانه و بزرگ که ممکن است بیش از یک آشپز در حال آماده کردن غذا باشند، بهترین است.

سینک ظرفشویی اصلی به اضافه سینک آماده سازی

اگر آشپزخانه شما بزرگ و شلوغ است، شاید دو سینک مجزا راه حل مناسبی برای سازماندهی آشپزخانه شما باشد. به طور معمول یک سینک بزرگتر (یک یا دو کاسه) در قسمت اصلی یا مرکزی آشپزخانه قرار می گیرد که برای اکثر کارهای آشپزی و نظافت استفاده می شود، و یک سینک کوچکتر در مکانی دیگر برای کارهای ساده تر قرار می گیرد.

دو سینک به معنای دو برابر کردن وسایل لوله کشی و هزینه بیشتر است، بنابراین اگر این سبک را دوست دارید باید این موضوع را به خاطر داشته باشید.

شما میتوانید مقاله سینک آشپزخانه را کجا باید گذاشت؟ را بخوانید.

سینی ظرفشویی اصلی به اضافه سینک آماده سازی
اگر آشپزخانه شما بزرگ و شلوغ است، شاید دو سینک مجزا راه حل مناسبی برای سازماندهی آشپزخانه شما باشد.

سینی ظرفشویی همه کاره

سینک همه کاره که در بازار نسبتاً جدید است، به دلیل ارائه عملکردهای چند منظوره خلاقانه به سرعت مورد تحسین قرار گرفته اند. سینک های همه کاره که با لبه های داخلی که اجزای متحرکی مانند تخته برش، آبکش و قفسه هایی برای تخلیه اقلام یا خشک کردن ظروف را در خود جای می دهند، به شما این امکان را می دهند که بشویید، تخلیه کنید، خرد کنید، تمیز کنید و روی سینک خشک کنید. اگر فضای پیشخوان محدودی دارید، این پیکربندی سینک برای آشپزخانه شما کارآمد است. البته این سینک ها به دلیل وجود لبه ها و گوشه های مربعی که می توانند بقایای مواد غذایی را به دام بیندازند، برای تمیز نگه داشتن به کمی کار بیشتر نیاز دارند.

توصیه من این است که هر سینک همه کاره را که قصد خرید آن را دارید، شخصاً بررسی کنید تا مطمئن شوید که اندازه و طراحی آن برای شما مناسب است.

شما میتوانید مقاله انواع متریال سینک آشپزخانه را بخوانید.

سینی ظرفشویی همه کاره
اگر فضای پیشخوان محدودی دارید، این پیکربندی سینک برای آشپزخانه شما کارآمد است.

خلاصه

هنگام تصمیم گیری در مورد تعداد کاسه سینک برای آشپزخانه، عواملی مانند تعداد افراد فعال در آشپزخانه و نحوه آماده سازی و تمیز کردن بعد از غذا را بسنجید. اگر یک آشپزخانه خلوت دارید و از ماشین ظرفشویی خود برای تمیز کردن استفاده می کنید، سینک ظرفشویی تک کاسه ای احتمالا بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

برای کسانی که آشپزخانه های شلوغی دارند و به کاسه های اضافی سینک برای آماده سازی و شستن نیاز دارند، سینک های چندگانه یا سینک های دو یا سه کاسه ای گزینه مناسب تری است.

پیکربندی سینک آشپزخانه
هنگام تصمیم گیری در مورد تعداد کاسه سینک برای آشپزخانه، عواملی مانند تعداد افراد فعال در آشپزخانه و نحوه آماده سازی و تمیز کردن بعد از غذا را بسنجید.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی و رایگان با شماره 77650164-021 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *