09125261279

مقاله

۱۲ مهر ۱۴۰۲

چیدمان جزیره آشپزخانه را مطابق با نیازهای خانواده خود برنامه ریزی کنید

من یک بار به فردی برخورد کردم که از طراحی کابینت آشپزخانه خود به شدت پشیمان بود، مخصوصا چیدمان جزیره آشپزخانه. در طراحی جزیره آشپزخانه هر چهار صندلی پیشخوان را یک سمت جزیره گذاشته بودند در حالیکه از فضای جزیره برای صرف وعده های غذایی استفاده می کردند. او میگفت مانند غریبه ها در یک امتداد غذای خود را میل می کنند! مشکل بزرگتر آنکه فضای پای کافی برای نشستن نداشتند و مجبور بودند برای نزدیک شدن به لبه صفحه مقداری بچرخند. اوضاع بقدری نامناسب بود که من مدام از خود سوال می کردم که چرا اصرار به استفاده از جزیره برای صرف وعده های غذایی خود دارند. با وجود آنکه آشپزخانه ظاهری فوق العاده زیبا و شکیل داشت اما مشکلات دیگری هم در چند قسمت آشپزخانه وجود داشت که حقیقتا آزار دهنده بود.

هرگز اجازه ندهید یک تصویر خوب مانع عملکرد شود. در اکثر مواقع داشتن هر دو (زیبایی و کارامدی) امکان پذیر است.

این ماجرا باعث شد تا این مقاله را در مورد چیدمان صندلی در اطراف جزیره بنویسم. قبل از اینکه جزیره خود را بازسازی یا طراحی کنید، این گزینه‌ها را در نظر بگیرید تا چگونه بهترین چیدمان جزیره آشپزخانه را برای خود انتخاب کنید.

شما میتوانید مقاله طراحی جزیره آشپزخانه را بخوانید.

نشستن در یک طرف جزیره آشپزخانه

چیدمان جزیره آشپزخانه ای که فقط در یک طرف آن برای صندلی جا نمایی شده است به دلایلی یک طرح رایج در آشپزخانه ها است و می تواند برای برخی موقعیت ها به خوبی کار کند. با این حال، اگر به دنبال استفاده از کابینت جزیره به عنوان یک میز برای وعده های غذایی خانوادگی هستید، معمولا این طرحی ایده آل نیست. این ترتیب زمانی که فقط یک یا چند مهمان نشسته اند و با سرآشپز صحبت می کنند، یا برای یک خانواده کوچک که اکثر وعده های غذایی فقط شامل یک یا دو نفر می شود، خوب عمل می کند.

شما میتوانید مقاله جزیره آشپزخانه و شش نکته مهم را بخوانید.

چیدمان جزیره آشپزخانه ای که فقط در یک طرف آن برای صندلی جا نمایی شده است به دلایلی یک طرح رایج در آشپزخانه ها است.
این چیدمان جزیره آشپزخانه برای یک خانواده کوچک که اکثر وعده های غذایی فقط شامل یک یا دو نفر می شود، خوب عمل می کند.

نشستن دو طرفه: کناره های مجاور

افزودن صندلی حتی به یک سمت مجاور جزیره آشپزخانه می تواند کمک زیادی به تبدیل جزیره شما به مکانی بسیار جذاب برای صرف غذا کند. شما می‌توانید صندلی‌ها را همیشه در هر دو طرف جزیره نگه دارید. اما در صورت کمبود فضا میتوانید با نگه داشتن صندلی‌ها فقط در یک طرف جزیره و کشیدن صندلی به سمت مجاور در زمان استفاده، در فضا صرفه‌جویی کنید.

در جایی که پلان آشپزخانه فضای زیادی برای نشستن باقی نمی گذارد، این می تواند یک طراحی عالی برای جزیره آشپزخانه باشد. با افزایش چند سانتی صفحه جزیره، به آن اجازه می‌دهید تا به‌عنوان یک مکان غذاخوری ایده آل تبدیل شود.

نشستن دو طرفه جزیره: کناره های مجاور
افزودن صندلی حتی به یک سمت مجاور جزیره آشپزخانه می تواند کمک زیادی به تبدیل جزیره شما به مکانی بسیار جذاب برای صرف غذا کند.

صندلی دو طرفه: طرف مقابل

اگر پلان آشپزخانه شما دارای طول نسبتا زیاد و عرض کم(حداقل عرض برای طراحی یک جزیره لازم است) است ، داشتن یک جزیره بلند و باریک با صندلی در دو طرف مقابل منطقی تر است. این بدان معنی است که افراد حاضر در آشپزخانه می توانند با یکدیگر معاشرت داشته باشند. البته اگر جزیره کاملاً باریک باشد، ممکن است فاقد ظاهری جذاب باشد و خدمات کمی به شما ارائه دهد. ترکیب این سبک از چیدمان جزیره با  صندلی هایی که پشتی دارند و صندلی های بدون پشت بسیار جذاب و فوق العاده است. نکته قابل توجه در این چیدمان جزیره آشپزخانه این است که هنگام طراحی جزیره آشپزخانه به مختل نشدن کاربری ذخیره سازی جزیره توجه نمایید.

شما میتوانید مقاله برای یک جزیره آشپزخانه چقدر فضا نیاز دارید؟ را بخوانید.

نشستن دو طرفه جزیره: طرف مقابل
در این چیدمان جزیره آشپزخانه به مختل نشدن کاربری ذخیره سازی جزیره توجه نمایید.

چیدمان جزیره آشپزخانه سه طرفه

به طور کلی، جانمایی صندلی ها در سه طرف جزیره به یک آشپزخانه بزرگ نیاز دارد. این مدل چیدمان جزیره پیکره بندی های مختلفی دارد که نیاز به طراحی های اصولی و خلاقانه دارد. معمولا در این سبک از چیدمان یک منطقه کامل از جزیره آشپزخانه را برای جانمایی صندلی ها اختصاص می دهند. البته چیدمان عادی صندلی ها در اطراف جزیره هم شامل گزینه های طراحی می باشد اما نقاط ضعف بسیاری در کارآمدی جزیره ایجاد می کند که قابل قبول نمی باشد.

شما میتوانید صندلی جزیره و چند ایده خلاقانه را ببینید.

چیدمان جزیره آشپزخانه سه طرفه
این مدل چیدمان جزیره آشپزخانه پیکره بندی های مختلفی دارد که نیاز به طراحی های اصولی و خلاقانه دارد.

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی و رایگان میتوانید با شماره 77650164-021 تماس حاصل فرمایید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *