09125261279

مقاله

۲۹ تیر ۱۴۰۲

چیدمان خطی کابینت آشپزخانه(تک دیواره)

چیدمان خطی کابینت آشپزخانه یکی از سه نوع چیدمان کابینت آشپزخانه می باشد. آیا چیدمان تک دیواره می تواند راه حلی جذاب و کاربردی باشد؟ در صورتی که تنها گزینه ممکن بر اساس  فضای آشپزخانه شما چیدمان خطی  برای کابینت آشپزخانه است چه راه حلی برای کاربردی و جذاب کردن کابینت ها وجود دارد؟

شما میتوانید مقاله چیدمان کابینت آشپزخانه و انواع آن را بخوانید

چیدمان خطی کابینت آشپزخانه

این چیدمان کابینت آشپزخانه باید کمتر از دیگر چیدمان ها برای شما هزینه داشته باشد. ضمن اینکه با توجه به کابینت‌های کمتر،  گردش کار کارآمدی را ایجاد می‌کنند و همه چیز در دسترس تر خواهد بود. در اینجا چند توصیه در مورد کابینت آشپزخانه خطی برای شما آورده شده است.

1- چشم ها را باید شست!!

در حالی که کمتر بودن کابینت در چیدمان خطی در ابتدا ممکن است یک نقطه ضعف به نظر برسد اما در حقیقت آشپزخانه تک دیواره در مقایسه با سایر چیدمان ها کمتر به فضای حال و مهمانخانه مجاور خود تجاوز می کند و فضای بیشتری را برای شما در خارج از آشپزخانه آزاد میکند.

آشپزخانه تک دیواره عموماً طوری طراحی شده است که فقط یک نفر می تواند در آن آشپزی و فعالیت کند. محدودیتی که آشپزخانه را ایمن می کند و در عین حال دسترسی دیگران را راحت می کند. هنگام طراحی کابینت خود حتما به این موضوع توجه داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که کابینتی مطابق با نیازها و سبک زندگی شما طراحی می شود.

چیدمان خطی کابینت
آشپزخانه تک دیواره عموماً طوری طراحی شده است که فقط یک نفر می تواند در آن آشپزی و فعالیت کند.

2-یک طراحی کارآمد را در چیدمان خطی انتخاب  کنید

برای طراحی کابینت آشپزخانه، برنامه ریزی دقیق مهم است اما زمانی که فضا محدود است این موضوع اهمیت بیشتری دارد. به طور معمول (اما نه همیشه)، یک آشپزخانه خطی شامل یک یخچال در انتهای آشپزخانه است.

سینک و اجاق گاز هم با فواصل مناسب در امتداد آن قرار می گیرند. بنابراین از فضای مانده باید بهترین طراحی بر اساس نیاز و سبک زندگی شما صورت گیرد.

چیدمان خطی کابینت آشپزخانه
برای طراحی کابینت آشپزخانه، برنامه ریزی دقیق مهم است اما زمانی که فضا محدود است این موضوع اهمیت بیشتری دارد.

3- فضای ذخیره سازی خود را به حداکثر برسانید

 فضای کافی در هر آشپزخانه ای مهم است، اما در آشپزخانه های تک دیواره که کابینت های کمتری نسبت به چیدمان های دیگر وجود دارد،این موضوع بسیار مهم است. کمدها قدی فضای سخاوتمندانه را در اختیار می گذارند. در صورت داشتن فضای کافی برای این کار استفاده از کمدهای قدی در ابتدا و انتهای کابینت ها بسیار کارآمد است. همچنین میتوانید برای کارآمد تر و جذاب تر کردن کابینت آشپزخانه خود از کابینت های دیواری پله ای استفاده کنید. به قسمت های بالایی کابینت های دیواری عمقی بیشتر از عمق استاندار بدهید، نهایتا هم عمق کمدهای قدی و عمق استاندارد را به قسمت های پایین کابینت های دیواری اختصاص دهید. این طراحی هم فضای فوق العاده بیشتری در اختیار شما می گذارد هم جذابیت های خاص خود را  دارد.

4- لوازم خانگی را متناسب با فضای کوچک انتخاب کنید

اگرچه یک آشپزخانه تک دیواره ممکن است کوچک باشد، اما این شما را از گنجاندن وسایل مورد نظرتان باز نمی دارد. بسیاری از لوازم آشپزخانه مدرن به طور خاص برای فضاهای کوچک طراحی شده اند. برای مثال، می‌توانید ماشین‌های ظرفشویی ، اجاق‌های گاز، هود، یخچال و وسایل دیگر متناسب با این فضا را پیدا کنید. در یک چیدمان کابینت با طرح خطی، انتخاب هوشمندانه لوازم خانگی و اطمینان از اینکه مدل‌های کم‌صداتر را انتخاب می‌کنید، سودمند است.

5-یک جزیره اضافه کنید

هنگام طراحی کابینت آشپزخانه خود، ارزش این را دارد که بررسی کنید که آیا فضایی برای اضافه کردن یک جزیره  به موازات آشپزخانه تک دیواره خود دارید یا خیر. در حالی که استفاده از یک جزیره  بستگی به فضای شما و نحوه استفاده از آن دارد اما به طور کلی، سطح کار و فضای اضافی که جزیره در اختیار شما می گذارد می تواند بسیار مفید باشد.

شما میتوانید مقاله چقدر فضا برای یک جزیره آشپزخانه نیاز دارید؟ را بخوانید.

جزیره در آشپزخانه تک دیواره
به طور کلی، سطح کار و فضای اضافی که جزیره در اختیار شما می گذارد می تواند بسیار مفید باشد.

6-در چیدمان خطی مرز ها را مشخص کنید

اگر امکان استفاده از جزیره آشپزخانه را ندارید،  می توانید یک میز را هم برای ناهار خوری و هم به عنوان یک سطح کار اضافی اضافه کنید. جدا از مزایای آشکاری که این کار به ارمغان می آورد  یک میز می تواند تمایز بین آشپزخانه و اتاق نشیمن را مشخص کند و این احساس را ایجاد کند که آنها دو فضای مجزا هستند.

در صورت نیاز به مشاوره رایگان میتوانید با شماره 77650164-021 تماس حاص فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *