09125261279

مقاله

۲۱ آبان ۱۴۰۲

کابینت آبی

کابینت آبی در سال های اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است. در حالی که برخی افراد ممکن است فکر کنند که آبی یک رنگ غیر متعارف برای کابینت آشپزخانه است، اما در واقع می تواند یک رنگ منحصر به فرد و شیک به خانه شما اضافه کند. اما قبل از اینکه تصمیم نهایی را برای انتخاب کابینت آبی بگیرید، از خود بپرسید که آیا واقعاً ایده خوبی است یا خیر.

در این مقاله، مزایا و معایب و چند نکته در مورد کابینت آشپزخانه آبی را بررسی می‌کنیم تا بتوانید در مورد مناسب بودن یا نبودن آن‌ها برای آشپزخانه تان تصمیمی آگاهانه بگیرید. در صورتی که قصد سفارش کابینت آبی رنگ را برای آشپزخانه خود دارید حتما ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

مزایا و معایب کابینت آشپزخانه آبی

یکی از مزیت‌های آن این است که رنگ آبی می‌تواند فضایی آرام را در آشپزخانه ایجاد کند و آن را به رنگی ایده‌آل برای کسانی تبدیل می‌کند که بیشتر وقت خود را در آشپزخانه میگذرانند. کابینت‌های آبی به هیچ عنوان در طول زمان دچار یکنواختی نخواهند شد. با این حال، یک نقطه ضعف بالقوه این است که برخی از سایه های رنگ آبی ممکن است شامل این ویژگی نشوند. بنابراین مهم است که سایه‌ای از رنگ آبی را انتخاب کنید که سال‌های بعد همچنان عاشق آن باشید.

نکته دیگر این است که سایه ی رنگ آبی انتخابی شما تا چه حد مکمل دکوراسیون و لوازم موجود آشپزخانه شما خواهد بود. اگر لوازم خانگی شما از جنس استیل است  یا میزی با رنگ گرم دارید، ممکن است برخی از سایه های رنگ آبی مکمل خوبی برای آنها نباشد.

مزایا و معایب کابینت آبی آشپزخانه

سایه های محبوب آبی

برخی از سایه های محبوب رنگ آبی عبارتند از آبی سرمه ای، آبی آسمانی و آبی فیروزه ای. آبی نیلی یک انتخاب کلاسیک است که می تواند به طراحی کابینت آشپزخانه شما عمق و پیچیدگی بدهد. همچنین آبی آسمانی می تواند حسی سبک و مطبوع را در فضا ایجاد کند. آبی مایل به سبز یکی دیگر از گزینه های مد روز است که میتواند جذابیت فوق العاده ای به آشپزخانه شما ببخشد. آبی اقیانوسی اخیراً محبوبیت زیادی پیدا کرده است زیرا به خوبی با سایر رنگ‌های پاستلی1 برای ظاهری ملایم و در عین حال شیک جفت می‌شود.

هنگام انتخاب رنگ آبی مناسب برای کابینت خود، عواملی مانند نور و عناصر دکوری موجود در آشپزخانه و حتی دکوراسیون خانه را در نظر بگیرید.

سایه های محبوب آبی

آبی روشن در مقابل آبی تیره

دو مورد از محبوب ترین گزینه های رنگ آبی، آبی روشن و آبی تیره هستند. سایه‌های روشن‌تر آبی می‌تواند فضایی آرام و رمانتیک را در آشپزخانه شما ایجاد کند، در حالی که آبی تیره‌ می‌تواند فضایی کلاسیک و پیچیده ایجاد کند.

آبی روشن

اگر به دنبال حس آرامش در آشپزخانه خود هستید، کابینتهای آبی روشن ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشند. کابینت آبی روشن به خوبی با رنگ سفید یا خاکستری و همچنین وسایل استیل هماهنگ میشود.

کابینت آشپزخانه آبی روشن

آبی تیره

اگر می خواهید کابینت ظاهری جسورانه داشته باشد، آبی تیره گزینه بسیار خوبی است. آبی تیره به زیبایی با رنگ های طلایی یا برنجی جفت میشود که به فضا گرما میبخشد.

کابینت آشپزخانه آبی تیره

انتخاب رنگ آبی مناسب برای کابینت آشپزخانه

سبک کابینت آشپزخانه

برای انتخاب ایده آل ترین رنگ آبی برای آشپزخانه، اول از همه شما باید به سبک کلی آشپزخانه خود فکر کنید. اگر میخواهید سبک کابینت شما مدرن باشد، انتخاب یک سایه روشن از رنگ آبی گزینه مناسب تری برای شما میباشد.

اگر کابینت آشپزخانه شما به سبک کلاسیک میباشد انتخاب سایه تیره تر از رنگ آبی پیشنهاد بهتری میباشد.

سبک کابینت آشپزخانه

فضای آشپزخانه

در صورتی که آشپزخانه شما کوچک میباشد انتخاب یک سایه ملایم از رنگ آبی بهترین انتخاب است. آبی ملایم فضای اطراف خود را تحت تاثیر قرار نمیدهد.

فضای آشپزخانه

نور محیط

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب رنگ کابینت باید به آن توجه کنید نورپردازی است. بنابراین قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد انتخاب سایه رنگ آبی، حتما آنها را در شرایط نوری مختلف آزمایش کنید.

در نهایت رنگ های مکمل را فراموش نکنید! کابینت آبی به خوبی با رنگ‌های زیادی مانند سفید (برای داشتن حسی مطبوع)، خاکستری (برای زیبایی) و حتی رنگ‌های چوبی (برای افزایش گرما) جفت می‌شود.

نور محیط

سبک ها و ترندهای کابینت آبی

رنگ آبی برای انواع سبک کابینت از کلاسیک تا مدرن استفاده میشود و طرافداران خاص خود را دارد. یکی از ترندهای محبوب، کابینت‌ آبی سرمه‌ای است که با صفحه سفید و دستگیره های برنجی یک ترکیب فوق العاده را ایجاد میکند.

ترند دیگر کابینت‌ آبی فیروزه‌ای است که ترکیب آن با رنگ طرح چوب فضایی فوق العاده گرم ایجاد میکند.

اگر به دنبال کابینت منحصربفردی هستید، کابینتهای دو رنگ را در نظر بگیرید که هم آبی و هم سفید هستند یا ترکیبی از سایه های مختلف آبی هستند.

برای کسانی که می‌خواهند ظاهری کلاسیک و رسمی داشته باشند، کابینت‌ آبی تیره  می‌تواند فضایی شیک، رسمی، سنگین و پیچیده را به هر آشپزخانه ای اضافه کند.

هنگام انتخاب سبک کابینت خود، به نتیجه نهایی که در فضای آشپزخانه خود می خواهید و همچنین نحوه تکمیل عناصر دیگر مانند کفپوش و کاشی های بین کابینتی فکر کنید.

سبک ها و ترندهای کابینت آبی

 آبی کلاسیک برای کابینت کلاسیک

کابینت آبی کلاسیک به خوبی با صفحه سفید یا رنگ های روشن هماهنگ می شود و ظاهری شفاف و تمیز ایجاد می کنند که هرگز از مد نمی افتد. یکی از مزیت های کابینت آبی کلاسیک، تطبیق پذیری آنها از نظر سبک طراحی است. آنها در محیط های کلاسیک و مدرن و به یک اندازه خوب کار می کنند و آنها را به گزینه ای عالی برای صاحب خانه هایی تبدیل می کند که می خواهند ظاهری منسجم در سراسر خانه خود ایجاد کنند. هنگام انتخاب رنگ آبی کلاسیک برای کابینت آشپزخانه، آن‌ها را با سخت‌افزار(مثل دستگیره) برنجی یا طلایی برای تجمل بیشتر در نظر بگیرید.

 آبی کلاسیک برای کابینت کلاسیک

کابینت آبی آشپزخانه مدرن

اگر به دنبال کابینتی شیک و امروزی هستید، کابینتهای آبی می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند. برای یک کابینت‌ مدرن میتوان سایه های مختلف رنگ آبی از رنگ‌های روشن گرفته تا رنگ‌های آبی تیره را در نظر گرفت. اما سایه های روشن تر رنگ آبی برای سبک مدرن جذابیت بیشتری ایجاد میکنند.

گزینه دیگر برای کابینت مدرن، ترکیب سایه های مختلف آبی یا ترکیب رنگ آبی با رنگ های دیگر مانند سفید یا خاکستری است که می توانند جذابیت بصری فوق العاده ای ایجاد کنند.

هنگام انتخاب رنگ آبی برای کابینت مدرن آشپزخانه تان، از بررسی گزینه های براق آنها غافل نشوید. رنگهای براق به فضا ظاهر صیقلی تری می بخشند و در عین حال ویژگی منحصر به فرد خود را حفظ می کنند.

کابینت آبی آشپزخانه مدرن

رنگ های مکمل برای کابینت آبی

در حالی که رنگ آبی می تواند به تنهایی برای کابینت شما ایده آل باشد، اما جفت شدن آن با رنگ های مکمل می تواند واقعا فضای شما را جذاب تر کند. یکی از گزینه های محبوب این است که کابینتهای آبی را با دیوارها و صفحه کابینت سفید یا خاکستری روشن ترکیب کنید. این ترکیب یک ظاهر فوق العاده و کلاسیک ایجاد می کند که هرگز از مد نمی افتد.

اگر چیز جسورانه‌تری می‌خواهید، میتوانید کابینت‌های سرمه‌ای یا آبی تیره را با سخت افزار طلایی و صفحه کابینت طرح چوب ترکیب کنید.

شما میتوانید مقاله صفحه کابینت آبی را مطالعه بفرمایید.

برای کسانی که رنگ های گرم تر را ترجیح می دهند، زرد یک مکمل عالی برای کابینتهای آبی مانند کابینت فیروزه ای یا آبی آسمانی است.

یکی دیگر از گزینه های عالی برای ترکیب با کابینت آبی، رنگ سبز به ویژه سبز مریم گلی است که به زیبایی با کابینت آبی روشن جفت میشود.

رنگ های مکمل برای کابینت آبی

کابینت دو رنگ آبی و سفید

ترکیب کابینت های آبی با کابینت های سفید می تواند ظاهری تازه و مطبوع ایجاد کند که برای هر سبک خانه ای عالی است. به عنوان مثال، کابینتهای دیواری آبی روشن با کابینتهای زمینی سفید می توانند آشپزخانه شما را بزرگ تر و بازتر نشان دهند.

برای انتخاب سایه های آبی مناسب برای ترکیب با رنگ سفید، هیچ قانون قطعی و صریحی وجود ندارد. با این حال، به خاطر داشته باشید که آبی روشن به خوبی با سفید  ترکیب می شود، در حالی که آبی تیره با رنگ های مایل به سفید یا کرم بهتر عمل می کند.

کابینت دو رنگ آبی و سفید

ترکیب کابینت آبی و چوب

ترکیب این دو متریال تضاد زیبایی ایجاد می کند که می تواند فضای شما را دنج و در عین حال مدرن کند. وقتی صحبت از ترکیب کابینتهای آبی و چوبی می شود، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید به طرح ایده آل نزدیک شوید. یکی از گزینه ها این است که از رنگ آبی در کابینت زمینی آشپزخانه خود استفاده کنید در حالی که از چوب یا رنگ های طرح چوب در کابینتهای دیواری استفاده کنید. این ترکیب یک جلوه بصری جالب ایجاد می کند. گزینه دیگر استفاده از رنگ های طرح چوب در قسمت های دیگر کابینت مثل صفحه آن است.

ترکیب کابینت آبی و چوب

ملاحظات نورپردازی برای آشپزخانه های آبی

نورپردازی مناسب می تواند زیبایی کابینت آبی شما را افزایش دهد و فضایی گرم و دلنشین در آشپزخانه شما ایجاد کند. نور طبیعی همیشه بهترین گزینه برای هر اتاقی از جمله آشپزخانه است. در صورت امکان، سعی کنید نور طبیعی را با نصب پنجره های بزرگ یا نورگیر در آشپزخانه خود به حداکثر برسانید. این کار نه تنها فضای شما را روشن تر می کند، بلکه رنگ کابینت شما را نیز برجسته می کند. اما علاوه بر نور طبیعی، به نور مصنوعی نیز نیاز خواهید داشت.

برای نورپردازی متمرکز در جایی که بیشتر به آن نیاز دارید، چراغ‌های وظیفه را در زیر کابینت‌های دیواری یا چراغ‌های آویز را بالای یک جزیره یا میز ناهارخوری اضافه کنید. برای نورپردازی محیطی که حال و هوای آشپزخانه‌ای با تم آبی را ایجاد می‌کند، استفاده از سوئیچ‌های دیمر برای نورهای محیطی مانند لوستر یا چراغ‌های سقفی فرورفته را در نظر بگیرید تا بتوانید سطوح روشنایی را با توجه به ساعات مختلف روز و فعالیت‌هایی که در این فضا انجام می‌شود، تنظیم کنید.

شما میتوانید مقاله نورپردازی آشپزخانه و نحوه انتخاب آن را بخوانید.

ملاحظات نورپردازی برای آشپزخانه های آبی

انتخاب دستگیره کابینت آبی

دستگیره ای که برای کابینت انتخاب می کنید می تواند زیبایی شناسی کلی کابینت آشپزخانه شما را ایجاد کند یا از بین ببرد. بنابراین مهم است که همه گزینه ها را قبل از تصمیم گیری در نظر بگیرید. هنگامی که صحبت از انتخاب دستگیره برای کابینت آبی می شود، عوامل مختلفی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید.

اول از همه، شما باید به سبک کابینت خود فکر کنید. مدرن هستند یا کلاسیک؟ این به شما کمک می کند تا به سمت انتخاب دستگیره مکمل که طراحی منحصر به فرد کابینت آبی شما را افزایش می دهد، هدایت شوید. دستگیره هایی با روکش‌های نقره‌ای مانند کروم و نیکل انتخاب‌های محبوب برای آشپزخانه‌های مدرن با کابینت‌های آبی هستند. در حالیکه دستگیره هایی با روکش‌های برنجی و برنزی می‌توانند به فضاهای کلاسیک گرما و عمق ببخشند. هنگام انتخاب دستگیره کابینت، عملکرد را فراموش نکنید!  اطمینان حاصل کنید که هر دستگیره ای که انتخاب می‌کنید هنگام باز کردن کشوها و درها احساس راحتی میکنید. بالاخره این چیزی است که هر روز استفاده می‌شود! 

انتخاب دستگیره کابینت

این مقاله بروز رسانی خواهد شد…

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی و رایگان میتوانید با شماره 09125261279 تماس حاصل فرمایید.

  1. رنگ های پاستلی به خانواده کم رنگی از رنگها تعلق دارند. این رنگ‌ها دارای تناژ رنگ‌های واقعی اما بسیار روشن و نزدیک به رنگ‌های خنثی هستند. ↩︎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *