09125261279

مقاله

۱۹ آبان ۱۴۰۲

کابینت سفید آشپزخانه

در بین رنگ ها، رنگ سفید به دلیل ویژگی های خاص خود، بیشترین هوادار را دارد. رنگ سفید از گذشته تا امروز و احتمالا تا همیشه، رنگ مورد علاقه طراحان دکوراسیون  بوده و خواهد بود. هر نوع سبک و چیدمانی که در طراحی آشپزخانه خود استفاده کنید، رنگ سفید می تواند گزینه ای ایده آل برای آشپزخانه شما باشد. در این مقاله نکات و توصیه های بسیار مفید و مهمی گرد آوری شده است. به شما توصیه میکنم برای آنکه مطمئن شوید آیا کابینت سفید برای آشپزخانه شما یک انتخاب ایده آل است و همچنین برای طراحی هرچه بهتر کابینت سفید آشپزخانه خود ادامه مقاله را حتما مطالعه بفرمایید.

.::این مقاله از سایت کابینت کار بخش کابینت آشپزخانه در تاریخ 1402/09/12 بروزرسانی شده::.

مزایا و معایب کابینت سفید

مزایا و معایب کابینت سفید رنگ

رنگ سفید یک انتخاب ایده آل برای آشپزخانه‌ به شمار می‌رود. کابینت سفید علاوه بر داشتن جذابیت، به بزرگتر نشان دادن آشپزخانه از لحاظ بصری کمک شایانی میکند. همچنین سفید رنگی خنثی میباشد که به راحتی با رنگ‌های دیگر ترکیب میشود. تمام رنگ ها دارای مزایا و معایبی هستند که باید هنگام استفاده و انتخاب آنها برای طراحی یک فضا آنها را در نظر گرفت. رنگ سفید نیز از این موضوع مستثنی نمیباشد. در این قسمت به بررسی مزایا و معایب رنگ سفید برای کابینتهای آشپزخانه میپردازیم.

مزایای کابینت‌های سفید رنگ

یک از ویژگی های رنگ سفید انعکاس نور است. این موضوع به بزرگتر و بازتر جلوه دادن فضا کمک شایانی میکند. در واقع رنگ سفید برای آشپزخانه کوچک انتخاب بسیار مناسبی میباشد.

با توجه به اینکه رنگ سفید یک رنگ خنثی میباشد به راحتی میتوان آن را با رنگ های دیگر ترکیب نمود. رنگ سفید به عنوان یک رنگ پس زمینه برای برجسته کردن رنگ های دیگر فوق العاده موثر است.

یکی دیگر از ویژگی های رنگ سفید برای آشپزخانه، قابل تعمیر بودن آنها میباشد. هچنین نظافت کابینت سفید به مراتب از رنگ های دیگر آسان تر است.

از دیگر ویژگی های مثبت رنگ سفید این است که هرگز از مد نمی افتند.

شما میتوانید مقاله مزایای رنگ سفید را بخوانید.

معایب کابینت‌های سفید رنگ

رنگ سفید میتواند سرد، بی روح و خسته کننده باشد. هنگام انتخاب رنگ سفید برای کابینت خود به این نکته توجه نمایید. برای حل این مشکل پیشنهاد میکنم از رنگ های دیگر در طراحی کابینت سفید خود استفاده نمایید. اگر میخواهید رنگ سفید، رنگ غالب آشپزخانه شما باشد فقط کافی است یک قسمتی از کابینتهای خود را به یک رنگ دیگر اختصاص دهید. بهتر است از رنگ های گرم استفاده کنید تا فضای آشپزخانه خود را به تعادل برسانید.

بزرگترین ایراد رنگ سفید، نیاز آنها به نظافت مداوم است. رنگ سفید به دلیل وضوح و شفافیت خود به راحتی کوچکترین کثیفی ها را نشان میدهد. به همین دلیل تمیز نگهداشتن کابینت سفید نیاز به نظافت مستمر دارد. یکی از راه حل ها برای رفع این مشکل استفاده از کابینتهای زمینی با رنگ تیره یا غیر سفید میباشد. در واقع ترکیب کابینتهای دیواری سفید با کابینتهای زمینی با رنگی دیگر میتواند تا حدودی این مشکل را حل کند چرا که کابینتهای زمینی زودتر از کابینتهای دیواری کثیف میشوند.

یکی دیگر از معایب رنگ سفید، تغییر رنگ آن در گذر زمان میباشد. این مشکل زمانی خود را بروز میدهد که از متریال بی کیفیت(رنگ سفید، ملامینه سفید، روکش سفید، پی وی سی سفید) استفاده نمایید. در صورتی که قصد خرید کابینت سفید برای آشپزخانه خود دارید حتما از متریال با کیفیت برای آشپزخانه خود استفاده نمایید.

انواع کابینت سفید

کابینت مدرن سفید رنگ

کابینتهای مدرن یکی از محبوب ترین سبک های کابینت است که ویژگی های مخصوص به خود را دارد. از هر رنگ میتوان در طراحی آشپزخانه مدرن استفاده کرد، اما بدون تردید رنگ سفید یکی از پرطرفدارترین رنگ ها در طراحی آشپزخانه است. شاید یکی از دلایل آن مشترک بودن یک ویژگی در رنگ سفید و کابینت مدرن میباشد و آن هم سادگی هر دوی آنها میباشد. کابینتهای مدرن سفید با درخشندگی و بازتاب نور و جذابیت بصری خود، حس روشنایی و پاکیزگی و فضای بزرگتر را به درستی در آشپزخانه شما منعکس می سازد.

کابینت مدرن سفید رنگ

کابینت مدرن سفید رنگ یکپارچه

کابینت مدرن سفید، بسته به فضای آشپزخانه شما میتواند به انواع مختلفی طراحی و اجرا شود. یکی از انواع کابینتهای مدرن، کمد های قدی پیوسته و مستمر در آشپزخانه است. این سبک از نیازمند یک فضای از پیش برنامه ریزی شده دارد تا بتوان تمام نیازهای یک آشپزخانه را تامین کرد. در صورتی که بودجه و فضای شما امکان اجرای این سبک از طراحی را دارد حتما به آن فکر کنید.

کابینت مات و براق

کابینت مدرن سفید را میتوان در دو نوع از رنگ سفید براق و مات اجرا کرد. اگر بخواهم به طور خلاصه ویژگی هر کدام را برای شما بیان کنم باید بگویم کابینتهای مدرن سفید براق دارای زیبایی و جذابیت بصری بیشتری است. اما معایب رنگ سفید به مراتب نمود بیشتری در رنگ های براق دارد. حال آنکه کابینتهای مدرن سفید مات از جذابیت کمتری برخوردار است اما در برابر معایب رنگ سفید مقاومت بیشتری از خود نشان میدهد.

کابینت مدرن سفید در آشپزخانه های کوچک

امروزه فضای اکثر آشپزخانه ها، کوچک است. آشپزخانه های کوچک را باید طوری طراحی کرد که حس گرفتگی و کوچکی را از آن گرفت. همچنین از هر سانت آن باید برای داشتن فضای ذخیره سازی مناسب استفاده کرد. کابینت سفید مدرن یک انتخاب ایده آل برای آشپزخانه های کوچک است. یکی از ویژگی های سبک مدرن جلوگیری از پیچیدگی در طراحی است. در آشپزخانه کوچک، شلوغی و پیچیدگی میتواند فضایی ناامید کننده برای صاحبان خانه ایجاد کند. همچنین داشتن نور کافی برای یک آشپزخانه جمع و جور بسیاری ضروری است. کابینتهای سفید مدرن میتواند در عدم شلوغی و پیچیدگی و همچنین تامین نور بهتر و مناسب به شما کمک موثری نمایند.

کابینت مدرن سفید مگنت دار

امروزه معمولا کابینتهای مدرن به صورت دستگیره مخفی یا مگنتی طراحی میشود. اجرای کابینتهای مدرن سفید با دستگیره مخفی بر زیبایی و سادگی آن می افزاید. همچنین کابینتهای بدون دستگیره(منظور از دستگیره، آن دسته از دستگیره هایی هستند که بر روی درب کابینت نصب میشوند) برای آشپزخانه های کوچک هم از نظر بصری و هم از نظر فنی بسیار مفید است. در واقع سادگی یکی از خصوصیات بارز کابینتهای مدرن است. استفاده از دستگیره مخفی و یا مگنتی بر مدرن بود طراحی آشپزخانه تاکید میکند.

کابینت مدرن سفید پله ای

یکی دیگر از انواع سبک مدرن کابینتهای پله ای میباشد. در واقع این پله ها میتواند در عمق کابینتها(معمولا در کابینتهای دیواری استفاده میشود) یا ارتفاع کابینتها(بیشتر در کابینتهای زمینی کاربرد دارد) استفاده و منظور گردد. با توجه به اینکه در کشور ما معمولا و تا به امروز آشپزخانه ها بدون برنامه ریزی قبلی ساخته میشوند این سبک از کابینت مدرن پرکاربردترین سبک از انواع آن میباشد. کابینتهای مدرن یکپارچه نیازمند یک فضای از پیش برنامه ریزی شده و نسبتا بزرگ میباشد. معمولا این کابینتها به صورت دستگیره مخفی و مگنتی اجرا میشوند. همچنین کابینتهای مدرن پله ای فضای ذخیره سازی مناسبی در اختیار شما میگذارند. نکته ای که باید به آن توجه نمایید استفاده از یک رنگ گرم در کابینتهای پله ای میباشد.

کابینت مدرن  سفید ساده

آیا کابینتهایی با طراحی ساده که بسیاری آنها را قدیمی به حساب می آورند را میتوان در دسته کابینتهای مدرن به حساب آورد؟ در صورتی که ویژگی های کابینتهای مدرن را داشته باشد که مهمترین آنها دوری از پیچدگی در طراحی است پاسخ مثبت است. آیا این کابینتها میتوانند برای آشپزخانه جذاب باشد؟ قطعا بله! فراموش نکنید که یکی از مزایای رنگ سفید بزرگتر جلوه دادن فضا میباشد. کابینت سفید با سبک طراحی ساده ولی مدرن در صورت طراحی هوشمندانه و خلوت کابینتها و ترکیب مناسب با کاشی آشپزخانه، کفپوش و نورپردازی ایده آل میتوانند فوق العاده به نظر آیند.

کابینت مدرن  سفید ساده
کابینت سفید با سبک طراحی ساده میتوانند فوق العاده به نظر آید.

کابینت کلاسیک سفید

امروزه سبک های مختلفی برای طراحی و اجرای کابینت وجود دارد. یکی از سبک ها که  همیشه جایگاهی خاص برای خود داشته و خواهد داشت، کابینت کلاسیک است. کابینتهای کلاسیک در دسته کابینتهای لاکچری قرار میگیرد. از ویژگی های این سبک از کابینت بر خلاف کابینتهای مدرن داشتن پیچیدگی در طراحی و اجزا آن میباشد. از جذاب ترین و پرطرفدارترین رنگ ها برای سبک کابینت کلاسیک رنگ سفید می باشد. این سبک از طراحی مناسب آشپزخانه ای با فضای متوسط به بالا میباشد و برای آشپزخانه های کوچک چندان مناسب نمیباشد. اما اگر قصد استفاده از این سبک برای آشپزخانه نسبتا کوچک خود دارید اولویت شما برای رنگ کابینت باید سفید باشد. در ادامه سعی میکنم مزایا و معایب و همچین توصیه و پیشنهاداتی را برای مدل های مختلف کابینت کلاسیک سفید با شما در میان بگذارم.

کابینت کلاسیک سفید
این سبک از طراحی مناسب آشپزخانه ای با فضای متوسط به بالا میباشد و برای آشپزخانه های کوچک چندان مناسب نمیباشد.

کابینت کلاسیک سفید با ورق های ام دی اف و روکش چوب طبیعی

یکی از ویژگی های سبک کلاسیک انتقال حس چوب در محیط است. امروزه با توجه به هزینه ی بالای کابینتهای تمام چوب، برای کاهش هزینه ها از کابینتهایی با مغز ام دی اف با روکش چوب استفاده میکنند. یکی از ویژگی های بصری و حسی چوب، انتقال گرما به محیط اطراف خود است. بنابراین در صورتی که قصد انتخاب کابینت کلاسیک برای آشپزخانه را دارید، استفاده از متریال روکش چوب یکی از مناسب ترین گزینه ها میباشد. در واقع ترکیب رنگ سفید و کابینت کلاسیک با روکش چوب، تعادل را برای آشپزخانه شما به ارمغان می آورد. ذکر این نکته ضروریست که هنگام انتخاب کابینت های کلاسیک سفید با متریال روکش چوب حتما به کیفیت رنگ توجه ویژه داشته باشید. این توجه زمانی که انتخاب شما رنگ سفید است باید دو چندان باشد.

کابینت کلاسیک با روکش پی وی سی(ممبران)

کابینت ممبران یکی از سبک های کلاسیک است. یکی از مزایای کابینت ممبران نسبت به کابینتهای روکش چوب، نظافت به مراتب راحت تر آن است. بنابراین در صورتی که سهولت در تمیز نگه داشتن کابینتها برای شما یک معیار مهم است، کابینت ممبران برای شما گزینه مناسبتری میباشد. همچنین به شما توصیه میکنم هنگام طراحی کابینت ممبران با روکش سفید از ترکیب یک رنگ دوم در قسمت هایی از کابینت مثل سرستون ها و یا دستگیره ها استفاده نمایید و یک صفحه تیره یا رنگی متمایز از رنگ سفید را برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب کنید.

کابینت انزو

انزو نام یک شرکت ایتالیایی میباشد که سبکی منحصر به فرد در طراحی و اجرای کابینت دارد. از همین جهت بسیاری آن را یک سبک در طراحی کابینت میدانند. البته بعضی از طراحان آن را جزء سبک کلاسیک به حساب می آورند. اما سبک انزو به هیچ عنوان پیچیدگی های طراحی و تعاریف طراحی کلاسیک را ندارد. بگذریم!!

شاید بهترین سبک کابینت برای طرفداران رنگ سفید، سبک انزو میباشد. در واقع رنگ اصلی این سبک هم رنگ سفید میباشد. فقط توجه نمایید بهترین جنس رنگ برای کابینتهای انزو رنگ پولیشی میباشد که از مقاومت مناسبی در برابر ضربه برخوردار است. در نتیجه از رنگ های پلی اورتان و پلی استر تا حد مقدور استفاده نکنید. همچنین در صورتی که قصد استفاده از روکش پی وی سی سفید برای این سبک از طراحی کابینت را دارید نباید توقع زیبایی و شکوه کابینت انزو با روکش رنگ را داشته باشید.

کابینت انزو
شاید بهترین سبک برای طرفداران رنگ سفید، سبک انزو میباشد.

رنگ های ایده آل برای ترکیب با کابینت سفید

رنگی که برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب می‌کنید می‌تواند کل خانه شما را تحت تاثیر قرار دهد و بر احساس شما هنگام آشپزی یا تمام اوقاتی که در آشپزخانه هستید تأثیر بگذارد. بنابراین در انتخاب رنگ برای کابینت آشپزخانه تان وسواس زیادی به خرج دهید و به خوبی تحقیق کنید.

هنگام انتخاب رنگ دوم برای کابینت سفید آشپزخانه خود، عوامل مختلفی را باید در نظر بگیرید. شما رنگی را می خواهید که نه تنها جذابیت کابینت سفید آشپزخانه را تکمیل کند، بلکه با عناصر دیگر آشپزخانه مانند میز، کاشی های بین کابینتی، کفپوش و لوازم خانگی هماهنگ و متناسب باشد. در ادامه رنگ‌هایی را به شما معرفی میکنم که به خوبی با کابینت‌ سفید ست میشوند.

خاکستری

رنگ‌ خاکستری با کابینت‌های سفید به خوبی کار می‌کند. رنگ خاکستری بدون غلبه بر رنگ سفید کابینت به آشپزخانه عمق می‌دهد. همچنین رنگ خاکستری تکمیل کننده چوب یا طرح های چوبی هستند. پس اگر کف‌پوش با طرح چوب یا میز چوبی یا طرح چوب دارید، آن را به انتخابی عالی تبدیل می‌کند.

کابینت خاکستری
رنگ خاکستری بدون غلبه بر رنگ سفید به آشپزخانه عمق می‌دهد.

گریژ

رنگ گریژ یکی از سایه های رنگ خاکستری محسوب میشود. اما به دلیل زیبایی فوق العاده آن تصمیم گرفتم آن را به صورت جداگانه به شما پیشنهاد بدهم.

طرح چوب

ترکیبی فوق العاده، همیشه ماندگار و جذاب! کابینت های سفیدی که با رنگ هایی با طرح چوب ترکیب شده اند هرگز یکنواخت و تکراری نخواهند شد.

کابینت طرح چوب

آبی

رنگ آبی به عنوان رنگی که آرامش را به فضا تزریق میکند شناخته میشود. نکته ای که باید برای تمام رنگ هایی که معرفی میشود در نظر گرفت، استفاده از سایه ی مناسب آن رنگ برای ترکیب با کابینت سفید است.

آشپزخانه آبی

سبز

بعضی از سایه های رنگ سبز ترکیبی بینظیر و ماندگار را با کابینت سفید آشپزخانه خلق میکنند. رنگ سبز محیطی آرام برای شما به ارمغان می آورد. از سبزهای ملایم مریم گلی گرفته تا رنگ های زمردی پررنگ، سایه های سبز زیادی وجود دارد که با کابینتهای سفید به خوبی ست میشوند.

آشپزخانه سبز
رنگ سبز محیطی آرام برای شما به ارمغان می آورد.

سیاه

همیشه ترکیب رنگ های متضاد خوب کار میکند. ترکیب رنگ مشکی با کابینت سفید آشپزخانه ای فوق‌العاده شیک را برای شما به ارمغان می آورد. تنها نکته ای که باید به آن توجه داشت نحوه ترکیب آنها با هم است.

آشپزخانه مشکی

قهوه ای

 ترکیب این دو رنگ فضای شیکی را ایجاد می‌کنند. یکی از دلایل همخوانی و هماهنگی این دو رنگ با یکدیگر این است که رنگ قهوه‌ای برعکس سفید، رنگی گرم است و در کنار سفید یک تعادل دلنشین ایجاد می‌کند.

آشپزخانه قهوه ای

طلایی

معمولا از رنگ طلایی برای تکمیل کابینت سفید کلاسیک استفاده میشود. در واقع رنگ طلایی علاوه بر اینکه بخوبی با کابینت سفید ست میشود، میتواند به شکوه سبک کلاسیک بیافزاید.

آشپزخانه طلایی

چه رنگ هایی برای کاشی آشپزخانه ای با کابینت سفید مناسب است؟

اینکه مناسب ترین رنگ برای کاشی آشپزخانه چه رنگی میباشد به عوامل گوناگونی مانند میزان نور محیط، سایه رنگ سفید، رنگ دوم کابینت و … بستگی دارد. اما به طور کلی میتوان رنگ های کرم، خاکستری، گریژ، بژ، مشکی و قهوه ای را نام برد. به طور کلی سعی کنید رنگ های گرم را برای کاشی آشپزخانه سفید استفاده کنید.

چه رنگ هایی برای کاشی آشپزخانه ای با کابینت سفید مناسب است؟

چه رنگ هایی مناسب صفحه کابینت سفید است؟

صفحاتی با طرح چوب، طرح بتن، طرح سنگ مرمر و طرح استیل برای کابینت سفید بسیار ایده آل هستند.

شما میتوانید مقاله صفحه کابینت سفید را بخوانید.

صفحه کابینت سفید

چه زمانی کابینت سفید بهترین گزینه است

شما میتوانید مقاله از رنگ سفید چه زمانی در آشپزخانه استفاده کنیم؟ را بخوانید.

فضای بسته

در صورتی که آشپزخانه دارای فضای بسته است، کابینت سفید میتواند یک انتخاب کاربردی باشد. در واقع رنگ سفید میتواند احساس بستگی و گرفتگی در یک آشپزخانه که از همه طرف با دیوار احاطه شده است را بکاهد.

آشپزخانه ای با نور کم

یکی از ویژگی های رنگ سفید بازتاب مناسب نور است. در صورتی که آشپزخانه دارای نور طبیعی و مصنوعی محدود و ضعیف است در انتخاب کابینت سفید تردید نکنید.

برای آشپزخانه های کوچک

رنگ سفید به باز شدن و بزرگتر جلوه دادن فضا کمک شایانی میکند. در صورتی که آشپزخانه شما کوچک است کابینت سفید را مد نظر قرار دهید.

شما میتوانید مقاله آشپزخانه کوچک و پنج ویژگی ضروری را بخوانید.

کابینت سفید برای آشپزخانه های کوچک

چه دستگیره ای برای کابینت سفید مناسب است؟

انتخاب دستگیره مناسب برای کابینت یکی از مسائلی بوده که معمولا یک چالش برای مشتریان من بوده است. دستگیره کابینت در حالی که یک قسمت کوچک و شاید در ظاهر کم اهمیت برای کابینت آشپزخانه محسوب میشود اما در حقیقت به طرز شگفت آوری در جذابیت و شخصیت کابینت آشپزخانه موثر است. در ادامه سعی میکنم مناسب ترین دستگیره ها برای کابینت سفید را معرفی کنم.

دستگیره کابینت سفید

دستگیره طلایی

شاید مناسب ترین دستگیره برای کابینتهای مدرن های گلاس سفید و سبک انزو دستگیره طلایی باشد. دستگیره طلایی به خوبی با این سبک از کابینتها هماهنگی و همخوانی دارد. رنگ طلایی براق در کنار کابینتهای گلاس و کابینت انزو که خود براق و شفاف هستند به طرز جالبی خود نمایی می‌کند.

دستگیره مشکی

بدون شک دستگیره مشکی ایده آل ترین گزینه برای کابینتهای نئوکلاسیک سفید میباشد. هیچ رنگی به خوبی رنگ مشکی نمیتواند با کابینت نئوکلاسیک سفید ایجاد هارمونی کند. فقط از ست کردن و استفاده همزمان از دستگیره های دو پیچ و تک پیچ غافل نشوید.

استیل

دستگیره نقره ای یک راه حلی است که همیشه جواب می‌دهد و بدون هیچ ریسک می‌توانید نسبت به انتخاب آن اقدام کنید. دستگیره استیل به خوبی با انواع سبک های کابینت سفید کار میکند. موضوعی که باید هنگام انتخاب رنگ نقره ای برای دستگیره بیشتر مد نظر قرار داد، سرد بودن یا گرم بودن فضای آشپزخانه است. در صورتی که فضای آشپزخانه از گرمای کافی برخوردار نیست بهتر است از انتخاب رنگ نقره ای صرف نظر کنید.

دستگیره زیتونی

انتخابی عالی برای کابینتهای سفید به سبک کلاسیک! دستگیره های زیتونی به تنهایی میتوانند بر سرمای رنگ سفید کابینت آشپزخانه غلبه کنند.

این مقاله بروز رسانی خواهد شد

در صورت نیاز به مشاوره تخصصی و رایگان میتوانید با شماره 09125261279 تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *